Sezon wiosenno-letni jest wyjątkowym okresem każdego roku. W tym czasie zdecydowanie więcej czasu spędzamy na zewnątrz. Jest to główna motywacja do tego, aby zorganizować sobie miejsce do wypoczynku. Takim miejscem jest bardzo często taras. Jednak, jeżeli zależy nam na tym, aby w naszym wypoczynku nie przeszkadzały nam jakiekolwiek warunki atmosferyczne, to warto zadbać o odpowiednie zadaszenie tarasu.

Zadaszenie tarasu – zalety

Jeżeli jeszcze się wahasz nad tym, czy faktycznie zadaszenie tarasu ma jakikolwiek sens, to warto zapoznać się z największymi zaletami takiej dodatkowej konstrukcji. Decydując się na zadaszenie tarasu, możesz być spokojny o to, iż Twój błogi wypoczynek nie zostanie przerwany między innymi opadami deszczu. Niektóre osoby niezbyt dobrze czują się, przebywając w tzw. pełnym słońcu. Dlatego odpowiednio dobrane zadaszenie tarasu zapewni Ci również cień dający niejednokrotnie ulgę w czasie upalnych dni. Nie zapominajmy także o większej prywatności, czy też zdecydowanie mniejszym zanieczyszczeniu tarasu przez latające w powietrzu pyłki oraz kurz.

Pergola tarasowa – rozwiązanie Twoich problemów

Do czynienia możemy mieć z wieloma różnymi rodzajami zadaszenia. Warto zastanowić się nad pergolą tarasową, która pełni rolę konstrukcji, ale jednocześnie zapewnia możliwość montażu dowolnego zadaszenia. Niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem są pergole tarasowe wykonane z aluminium. Ponieważ to właśnie one wykazują się niesamowitą wytrzymałością na bardzo duże obciążenia.

Jest to niezwykle ważne, szczególnie w czasie intensywnych opadów śniegu. Ponadto w porównaniu do pergoli drewnianych, pergole aluminiowe nie będą wymagać systematycznej impregnacji. Nie mówiąc już o tym, że właśnie taki rodzaj pergoli wyróżnia się niezwykłą elegancją oraz możliwością urządzenia jej w dowolnie wybranym przez siebie stylu.

Jak wykonać zadaszenie tarasu?

Decydując się na zadaszenie tarasu, należy zastanowić się nad tym, jaki typ pokrycia sprawdzi się w Twoim przypadku. Jeżeli będziesz chciał zamontować dach na pergoli, to tutaj tak naprawdę nie masz zbyt dużych ograniczeń. Jednym z popularnych rozwiązań jest specjalny zwijany materiał, który możesz rozwijać i zwijać do dowolnej długości. Taka tkanina składa się z wielu warstw, a także jest impregnowana, dzięki czemu wykazuje się świetną odpornością na wodę, a także porywy wiatru.

Nowoczesnym rozwiązaniem na pokrycie dachowe są lamele aluminiowe. Dzięki nim możesz decydować o ilości przepuszczanych promieni słonecznych. Dzieje się to przez sterowanie lamelami, obracając je o właściwy kąt. Oczywiście decydując się na pergolę tarasową, możesz wybrać także zadaszenie wykonane z poliwęglanu. W ten sposób nie tylko zadbasz o ochronę tarasu przed deszczem, ale także zapewnisz sobie dostęp do oświetlenia dziennego. Możesz zdecydować się także na tradycyjne rozwiązania, takie jak dachówka, czy też blachodachówka. Jednak ze względu na brak możliwości dalszego ingerowania w takim system zadaszenia, zaczynamy przechodzić do lżejszych, a także mobilnych rozwiązań.